Hoşgeldin Misafir
Mesaj atabilmek için forumumuza kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı
  

Şifre
  

Forumlarda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Üye Sayısı: 21
» En Son Üyemiz: Bilge
» Konu Sayısı: 91
» Mesaj Sayısı: 97

Tam İstatistik

Çevrimiçi Kullanıcılar
Şu anda 3 çevrimiçi kullanıcı var.
» 0 üye | 2 Misafir
Google

En Son Konular
Mac Adresi ile Neler Yapa...
Forum: Ne Nedir Nasıl Yapılır
Son Mesaj: Sakalli
01-05-2018, 09:45 AM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 302
Whmcs`de yeni sayfa yapma...
Forum: WHMCS
Son Mesaj: Sakalli
01-03-2018, 04:51 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 289
Lonca Teşkilatı
Forum: Bunları Biliyormusunuz
Son Mesaj: Sakalli
01-03-2018, 11:49 AM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 226
Bulgaristan Ve Gürcistand...
Forum: Motorlu Taşıtlar
Son Mesaj: Sakalli
12-31-2017, 07:04 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 193
Loyun.net Oyun Merkezi
Forum: Yeni Web Siteleri
Son Mesaj: Tembel
12-31-2017, 05:47 PM
» Cevaplar: 1
» Gösterim: 348
Wi-Fi parolasını komut sa...
Forum: Windows xp ,7,8,vista...
Son Mesaj: Sakalli
12-27-2017, 09:36 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 212
Google Drive'dan 1TB ücre...
Forum: Off Topic
Son Mesaj: Sakalli
12-27-2017, 09:26 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 559
Android Cihazınızla Telef...
Forum: Google Player Android
Son Mesaj: Sakalli
12-27-2017, 09:15 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 189
Sygic Premium Full Gps Na...
Forum: Google Player Android
Son Mesaj: Sakalli
12-27-2017, 06:55 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 203
TURAN Ordusu Dünyaya Kork...
Forum: Off Topic
Son Mesaj: Sakalli
12-27-2017, 06:46 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 238

 
  Mac Adresi ile Neler Yapabilirim?
Gönderen: Sakalli - 01-05-2018, 09:45 AM - Forum: Ne Nedir Nasıl Yapılır - Cevap Yok

Bu konumuzda MAC Adresi ile neler yapabilirim sorusuna kısaca yanıt vermeye çalışacağız. MAC Adresi yada MAC Numarası internete bağlanan ya da network dediğimiz ağ yapısına sahip (cep telefonları, bilgisayarlar, tabletler, modem, wifi, network yazıcılar gibi) cihazlara tanımlı olan harf ve rakamlardan oluşan birbirinden farkli bir koddur. MAC Adresi 12 karakterden oluşur. 01:22:45:99:89:AF gibi. Bunun ilk 6 karakteri o cihazı üreten firmayı gösterir. Sonraki 6 karakter ise o donanım ne olduğunu gösterir.

Kısacası MAC Adresi bir cihazın kimliğidir. MAC İngilizce Media Access Control, Türkçe Ortam Erişim Yönetimi anlamına gelir. Bu kimlik numarası dünya genelinde yalnızca ve yalnızca o cihaza kaydedilmiştır. Tıpkı TC Kimlik numarası gibidir. Bu numara ilgili cihazın netwok/ethernet kartına kaydedilmiştır.

Peki ne amaçla kullanılır bu MAC Adresi?

MAC Adresinin birincil kullanım nedeni birbirine bağlanan network aygıtlarının birbirleri ile haberleşmesinde kullanılır. Örneğin evinizden bilgisayarınızla modem vasıtasıyla internete çıkış yapabilmeniz için MAC Adresi zorunludur. Çünkü modeminiz bilgisayarınızla bağlantıyı bilgisayarın kendi Ethernet kartına kaydedilmiş olan MAC Adresi ile iletişim kurmaktadır. Aynı şey bir cep telefonu içinde geçerlidir. Cep telefonu ile bir wifi cihazına ya da şebekeye bağlanmanız için cep telefonunda tanımlı olan MAC adresi ile iletişim gerçekleştirilir. Bir cihazın ağ donanımını tanımak için MAC Adresi kullanılır diyebiliriz. Buradaki durum IP Adresi ile karıştırılmamalıdır. MAC Adresleri yalnızca ve yalnızca AĞ İÇERİSİNDE işe fayda! Ağ dışında işe yaramaz.

MAC Adresi değiştirilebilir mi?

MAC Adresi kuşkusuzki uygulamalarla değiştirilebilmektedir. MAC adresinin herhangi bir yolla değiştirilmesi bağlantıda herhangi bir sorun oluşturmaz. Çünkü MAC Adresinin yanısıra ana neden IP Adresidir. IP Adresi ile bilgisayarlar ve diğer aygıtlar bir çeşit doğruluğunu sağlama ile iletişim kurarak internete çıkış yaparlar ve haberleşmeyi devam ettirirler.

MAC Adresi ile çalınmış ya da kaybolmuş bir cihazın bulunması olası değildir. Ancak  çalınan ya da kaybedilen bir cihazın yöntem servise bildirilmesi ya da aynı ağ içinde ise uygulamalar sayesinde sorgulama sonucunda bulunabilir.

MAC Adresi ile aynı ağ içerisinde çeşitli kurallar oluşturarak prosedürler yapılabilir. Mesela internete çıkışın yasaklanması ya da ağ içindeki bir kullanıcının belirlenmesi gibi. Genellikle network (ağ) ortamında internete giren ya da ağ içerisinde bulunan bir kullanıcı yada cihazın ne olduğu konusu ile ilgili bilgi verir. Mesela bir internet cafe, bir oteldeki kullanıcılar, bir işyerinde aynı internet hattı üzerinde prosedür yapan kullanıcılar gibi.

Mail gönderirken ya da herhangi bir sitede prosedür yaparken platform sizin MAC Adresinizi ve IP Adresinizi alabilir. Sonraki safhada şayet kullanıcı hakkında prosedür yapılacaksa o kullanıcının bağlandığı IP adresi kullanılır. Böylece kullanıcının hangi noktadan örnek olarak hangi işyeri ya da evden bağlandığı bulunabilir. MAC Adresi ilede o ağdan gelen kullanıcının hangi cihazdan bağlandığı belirleme edilir.

Örneğin:

Büyük bir işyerinde bulunan bir sürü kullanıcı düşünün. Bu kullanıcıların hizmet aldığı bir modem olacaktır. Siz bir internet sitesine herhangi bir prosedür yaptığınızı düşünün. Diyelim ki bir yorum yazdınız. Bu yorum yaptığınızda IP adresiniz hatta MAC Adresiniz alınabilir. Kayıt edilen IP numarası bilgisayarınızın IP numarası değil yani iç IP numarası değildir. Bu IP numarası modeminizin aldığı yani TTNET, Superçevrimiçi, Smile ADSL gibi firmanın sizin modeme tanımlamış olduğu IP numarasıdır. Sonraka aşama ise MAC Adresidir. Eğer MAC Adresi kayıt edildiyse bu MAC Adresi ile o işyerinden hangi bilgisayarın yorum yazdığı bulunabilir. Ancak genel kullanım IP Adresidir. Yani belirleme prosedürlerinde IP Adresi kullanılır.

Sonuç olarak MAC Adresi çok bir şey yapılamayacağı ortadır. Sadece ağ içerisinde ilgili MAC adresi ile donanım saptamaye ya da herhangi bir prosedür yapma yetkisine sahip olabilirsiniz.

MAC Adresini Nasıl Öğrenirim.

Bilgisayarın MAC adresini öğrenmek için Başlat >>> Çalıştır >>> cmd yazdıktan sonra getmac yazıp entera basmanız yeterli. Bu durumda bilgisayarınızın sahip olduğu mac adresleri ekrana gelir. Laptop gibi hem wifi hemde kablolu bağlanan cihazlarda çok sayıda mac adresi bulunur.

Telefonun mac adresini ise telefonun ayarlar kısmında cihaz ile ilgili kısmından öğrenebilirsiniz. Aynı biçimde tabletlerde de böyledir.

Yazıcı gibi bir cihazın mac adresi cihazın üzerinde yer alabilir. Bir ağdaki tüm cihazların MAC Adreslerini öğrenmek için Advanced IP Scanner isimli programı kullanabilmeniz mümkün.

Bu öğeyi yazdır

  Whmcs`de yeni sayfa yapmak (tema yapimi)
Gönderen: Sakalli - 01-03-2018, 04:51 PM - Forum: WHMCS - Cevap Yok

Merhaba,Burda sizelere elimden geldigince whmcs tema ek sayfa yamayi anlaticam aslinda mantigi anladiginiz zaman cok zor olmadigini sizlerde göreceksiniz.
Öncelikle whmcs sitesinde root/templates/*ThemeName Burda root ftp deki sitenizin ana dizini yani sitenizin index.php bulunana yer diyebiliriz. Ftpt deki templates/Temaniz içerisinde bulunan .tpl dosyaları ile yeni bir sayfa daha yapabiliriz.
Not: Suanda kullandiginiz yani suan aktif olan temanizin klasörüne (root/templates/*ThemeName) attığınız .tpl dosyası sitede gözükür. Baska bir tema secerseniz ona'da olusturdugunuz .tpl dosyanızı bir kopyasini eklemeniz gerekmektedir aktif olarak gözükmesi için.
.tpl dosyanızı oluşturduktan sonra ise whmcs sitenizin kurulu olduğu yere gelerek. Birtane  PHP dosyası oluşturuyoruz. Dosyanin icerisine aasagidaki kodu ekliyoruz:
Egerki Sürümünüz 6.x ise:

PHP Kod:
<?php
 
use WHMCS\Database\Capsule;
define("CLIENTAREA"true);
require(
"init.php");
$ca = new WHMCS_ClientArea();
$ca->setPageTitle("SAYFA ADINIZ");
$ca->addToBreadCrumb('index.php'Lang::trans('globalsystemname'));
$ca->addToBreadCrumb('SAYFA_LİNKİ.php''SAYFA ADINIZ');
$ca->initPage();
$ca->setTemplate('TPLDOSYASININADI');
$ca->output();
 
?>

Bu sekilde olacak. Yukardaki kodlarin icindeki [i]TPLDOSYASININADI[/i] yerine sizin olusturdugunuz tpl dosyasinin adini yazip kayit ediyor ve ftpden yüklüyoruz. iste hepsi bukadar...


Teşekkürler.

Bu öğeyi yazdır

  Lonca Teşkilatı
Gönderen: Sakalli - 01-03-2018, 11:49 AM - Forum: Bunları Biliyormusunuz - Cevap Yok

[Resim: 1515010704.jpg]
Geleneksel Osmanlı idari sisteminde yerel kamu hizmeti niteliği taşıyan işleri yürüten bir kurum. Mesleki gruplaşmalardan doğan loncalar, hiyerarşik yapıda örgütlenmiş esnaf birlikleri olup bir bakıma yerel sivil toplum örgütleridir . Loncalar sayesinde esnaf idarede söz sahibi olmuştur . Loncanın başında bulunan esnaf şeyhi veya esnaf kethüdası, esnaf tarafından seçilir ve kadı tarafından sicile kaydedilirdi.

Görevleri
Loncaların görevlerini belli başlı iki noktada toplamak mümkündür. Bunlardan birincisi, üyelerin mesleki etkinliklerini denetlemek ve düzenlemektir. Burada loncalar üretim sürecini, ürünün kalitesini gözetim altında tutmuşlar, fiyatların saptanmasında rol oynamışlar, üyeleri arasında anlaşmazlıkları çözümlemişler ve müşteri ile olan anlaşmazlıklarla ilgilenmişlerdir. Loncaların bu faaliyetleri içe dönük, kendi üyeleri ile ilgili faaliyetlerdir.

İkinci tür görevlerinde ise loncalar merkezi idare ile halk arasında aracılık rolü yapmışlar ve merkezi idarenin taşra temsilcilerine yardımcı olmuşlardır. Lonca şeyhleri hükümet emirlerini halka aktarmışlar, bunlara uyulup uyulmadığını izlemişler, önceden saptanan ve tüm loncaların sorumlu tutulduğu toplam vergi miktarını üyeler arasında paylaştırmışlar ve bunları toplamışlardır .

Amaçları
Loncalar bir takım kuralların uyulmasını da sağlamaktaydılar. Bu kuralları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür;

Üretimde uygulanacak kuralları belirlemek ve geçerli kılmak,
Hammadde temin ve dağıtımını adalet üzerine yapmak,
Terk-i edeb edenleri tenbih ve te`dib etmek,
Hamdest olanların mutadınca haklarından gelmek.


Yaptırımları


Loncalar disiplini sağlayıcı cezalarıda üyelerine vermekten çekinmemiştir. Loncalar tarafından verilen disiplini sağlayıcı cezalar günümüzde de çok sık karşılaştığımız tüketici haklarının korunmasına dönük uygulanan yaptırımları kapsamaktaydı. Örneğin kusurlu mal satarak kar elde eden bir esnaf sattığı maldan sağladığı kazancı iade etmenin yanında, ayrıca maddi tazminat ödemekle de yükümlü tutulmuştu. Loncaların bazı yaptırımları aşağıdaki gibidir.
Öğüt verme: Esnaf ahlakına aykırı davranışlarda bulunanların çağrılarak nasihatta bulunulması.
Cereme (cerime): Satış veya mübadelelerinde usule aykırı davrananlar, ayıplı mal satanlar, haksız kazancı nakden veya aynen iade etmenin yanında, ikramlar yaparak masrafa girip bir nevi maddi tazminat sayılabilecek “cereme” öderlerdi.
Dükkan kapatma: Geleneklere aykırı davranmakta ısrar ederek tekrar edenler, bilerek ayıplı mal satanlar lonca kararı ile teamülen 3 günü geçmeyen dükkan kapama cezasına maruz kalırdı.
Dayak cezası: Uygulanmasından ziyade korkutucu nitelikte olduğu, örgütlerin kethüda odalarının duvarlarına asılı falaka değneklerinin bulundurulmasından anlaşılmaktadır.
Sosyal ve ekonomik dışlama: Islah olmayanlara uygulanan en ağır cazalardan biridir. Haklardan mahrum etmekle beraber, esnaf sandıklarından faydalandırılmaması, lonca dışıymış gibi muamele görmesidir. Bu cezalandırma ıslah olmayan ve kusur suçunda ısrarlı olan esnafa uygulanırdı.
Esnaf teşkilatından çıkarma: Hile ve geleneklere uymamayı adet haline getirenlere, hırsızlık, namusa göz koyma ve adam öldürme gibi ağır suç işleyenler loncadan kovulurdu.

Net :
Lonca, aynı şehirde yaşayan esnaf ve zanaatkarların örgütlenerek kurduğu meslek organizasyonuna verilen isimdir. Loncalar bir meslek örgütlenmesi olarak özellikle Ortaçağ'da üretim ve işgücünün düzenlenmesinde önemli görevler üstlenmiştir. Usta-çırak ilişkileri ve ürün kalitesine yönelik standartlar loncalar sayesinde düzenlenmiştir. Loncaların, ticaretin kayıt altına alınmasını sağlayarak haksız rekabetin oluşmasını engelleme işlevi de bulunmaktaydı. 

(Kaynak:Vikipedi.)

Bu öğeyi yazdır

  Bulgaristan Ve Gürcistandan Araba Getirmek İsteyenler Kesin Okuyun !!
Gönderen: Sakalli - 12-31-2017, 07:04 PM - Forum: Motorlu Taşıtlar - Cevap Yok

Son yıllarda Gürcistan’dan araba almak ve Türkiye’ye sokmak oldukça yaygınlaştı ve sürekli yeni hevesli kişilerde bu işe kalkışmakta. Hatta trafikte onlarca Gürcü plaka otomobil görmekteyiz. Gürcistan’dan araba almanın bu denli çekici hale gelmesi ise tamamen ülkemizde ki otomobil fiyatları ve vergilerin yüksek olmasından dolayı gerçekleşti.
Özellikle gençler Türkiye’de Renault Megane alabileceği fiyata Gürcistan’dan Porsche, BMW, Maserati gibi lüks otomobiller alma hayaliyle internetten çeşitli araştırmalar yapıyor ve malesef ki Gürcistan’dan otomobil getirdiğini iddia eden dolandırıcıların eline düşüyor. Aşağı da tamamen alıntı olan, bu maceraya girişmiş ve pişmanlığını dile getiren bir kişinin yazısını paylaşıyorum sizinle. Genellikle Gürcistan’dan araba getirme ile ilgili hep ucu açık ifadeler veren, bu işi yaptığını iddia eden kişilere karşın işleyişi, dolandırıcılığı ve yasal olmayan işlemleri detaylı bir şekilde yazmış. Bu sayede kafanızda soru işaretleri kalmayacaktır diye düşünüyorum. Yazıyı paylaşmamın sebebi daha fazla mağduriyet yaşanmaması için.

Ben de sizler gibi aylar önce forum forum dolaşıp, mantıklı bir açıklama görmediğim için gittiğim Gürcistan’dan arabayı alıp geldim.

Toplanın hele, süreci anlatıyorum. Dikkatle okuyunuz :

Şimdi bu facede gördüğünüz sayfalar var ya bunların hepsini oraya zamanında gitmiş, işin detaylarını gördükten sonra da kar yaparım düşüncesine sahip kişiler açıyor.

Neyse ben de heveslenip “abii çok ucuz araba yiaaa” diye tl mi dolar yaptım aldım gittim. 12000 dolarım vardı giderken. Yer farketmiyor, Tiflis veya Batum’da süreçler aynı. Tiflis’e gittim ben. 2 abi karşıladı, melek gibi insanlar. Abicim hoşgeldin nasılsın iyi misin falan filan. Sabahtan akşama kadar koştura koştura tüm galerileri gezdirdiler. Ancak arabaların üstündeki rakamları pek görmenizi istemiyorlar anladığım kadarıyla. “Abi şu araba çok ucuz bunu alamaz mıyız” “-Boşver abi onu” diyorlar. Neyse tüm gün gezdirdiler. Sonunda bir araba bulduk çünkü bütçenize göre araba gösteriyorlar. 12000 usd. Ertesi gün aracın sahibi geldi noterde üzerime arabayı devretti. Evet, ruhsat artık benim adımaydı. Ama sonra bir ışık parladı kapıdan. Ve evet, gelen kişi kurtarıcım, şoförüm, kapıdan geçirecek olan şahıstı. Ordaki iki abi, şimdi bu kişiye vekalet vereceksin gümrükten geçmek için. Onlar gürcüce konuşacak sen de herşeye kafa salla ve onayla yes de dediler.

Gelişmelere anlam veremezken plakamızı seçip, sonra şoförle başka bir deske geçtik. görevli polis memuru kadınla pasaportum olduğu için ingilizce soru sordu biliyor musun diye. Ben de evet dedim. Konuşmamıza ingilizce devam ediyorduk. Gürcüler kızarmıştı, ben de durumu anlamadım tabi. Neyse kadın “do you confirm that you are selling this car to this man.” (Bu aracı bu kişiye sattığını onaylıyor musun) dedi. Ben de abi böyle bi soru soruyo deyince “he de kardeş he de yoksa nasıl geçecek bu araba gümrükten” dediler. “vekalet bu merak etme” dediler. Bu arada Gürcistan’da ruhsatı geri almıyor polisler devir işlemlerinde. Benim kartı aldı abilerden biri. Sonra ordaki kadın, şoföre de benim ruhsatımın aynısını verdi. Ben kıllanmaya başlamıştım, ama soru soracak başka kimse yoktu. Bu abilere veya şoföre sormak birşeyi değiştirmiyordu. Çok iyi niyetli davranıyorlar sürekli çay kahve gazoz içer misin diyorlardı.

Neyse, abiler ben ne zaman geçerim gümrükten diye sordum. Bu akşam dediler, gümrükte adamlarımız var vs dediler. Herşey bittikten sonra bu şoför seninle şehrine kadar gelecek, oradan da uçağa bindirip geri göndereceksin dediler. Haydaa, son dk gol 1. Bunu dikkate alarak 600 tl lik uçak bileti için parayı bütçenize ekleyin.

Evet, tiflisten çıktık yola akşamüstü. Gümrüğe geldik. Dediler ki geçince sigorta yapılacak 3 aylık. 170 tl vereceksin. Gol 2.

Benim ruhsatı bana verdiler. Bu ruhsatı gizle bi yerine sok, gidene kadar da çıkartma. Abi neden, araba benim değil mi. “Ya öyle de şimdi alıcıdan 24 saat sonra sana transfer oluyo araba Gürcistan yasalarına göre” dediler. Tamam abi.

Çıktık yola, Ankara’ya geliyoruz. Polis çevirme yapsa, şoför kendi ruhsatını gösterecek, geç diyecekler.Çünkü benim ruhsat münasip bi yerde.

Geldik Ankara’ya, şoföre ertesi güne bilet aldık. Otelde konaklattık mecburen. Gönderdik. Dedi ki artık ruhsatınla arabayı kullanabilirsin. Ve gitti.

Arabayı hevesle kullanıyoruz. Dediler ki sigorta yaptıracaksınız zorunlu. Fiyat alıyoruz. 3900 tl bi rakam çıkıyo yıllık.

Bu sırada da bir polis abimizle konuştuk. Gümrükten arkadaşını aradı benimle konuşturdu. Ne yap ne et arabayı geri geçir dediler. Uygulama yapıldığında gümrük arabaya el koyacak. Mahkemeye sevk edileceksin kaçakçılıktan ve idari para cezası yiyeceksin dediler. Kıllanmaya başlayıp şevkim kırılınca arabayı 3 ay dolmadan geri götürmek istedim. Onlara da bu kıllanmadan bahsetmeyip, başka bahanelerle arabayı geri götürmem gerektiğini söyledim.

Hayır, o arabaya ordan müşteri bul veya getirme parçalat dediler. Abi parçalatma kolay değil, kaçakçılıktan içeri atarlar dediysem de inat ettiler. Yalvardım yakardım 3 ay dolmadan şu arabayı geri getireyim dedim. Şoförle konuştular. Şoför 1000 usd para istedi. Yoksa gelmem dedi. Yalvar yakar şoförü ikna edip istediği paraya belirlenen tarihler için uçak bileti aldım. Bu sırada o abilerle konuşuyoruz. Hala iyi niyetliler, gel kardeşim, getir halledeceğiz satacağız burada arabayı. 12000 usd ın 2000 doları masraf diyolardı ya en baştan. Ben de arabayı 10 bin dolara satarım diye düşünüyorum.

Ordaki abi dediki : kardeşim gelirken yanında bi miktar fazla para getir. Hani olmaz ya belki sarp sınır kapısında ceza falan yersin. Neden abi? Nedeni yok türk tarafında bazen sorun yaratabiliyorlar. Hani gümrükte adamınız vardı? Ya sen getir kardeşim nolur nolmaz işte.

Neyse şoför geldi, çıktık yola, gittik Batum Sarp sınır kapısına. Ben yayadan geçtim o arabayla.

Şoför beni aradı ben geçince. Ben geçemiyorum. Ceza kesecekler arabaya ya da bağlayacaklar. Neden? Çünkü ben Türkiye’ye gelip arabayı bırakıp geri döndüğüm için ve arabayı gümrüklü sahaya park etmediğim için ceza istiyorlar. Ne kadarmış? 1700 tl. E nasıl vereceğiz? Dışarı geliyorum bekle alıcam senden. Evet, bu para dolandırma değil, gerçekten gümrüğün kestiği bi ceza evrağı da gelince eline veriyor şoför. (Araba yeni modelse 2007 sonrası, yandınız, fiyatlar 2-3-5 e katlanabiliyor.) Verdik parayı arabayı gümrükten Batum’a geçirdik. Tabi bitmedi. Asıl heyecan şimdi başlıyor.

Bastık Tiflis’e doğru devam ettik. Sabahleyin bu iki abi geldi. Hoşgeldin falan filan. Hadi emniyete şu arabanın satışını şoförden üstümüze alalım. Neden 2 iş yapıyoruz? Arabayı satalım sattığımız kişinin üstüne verelim. Sen ne demek istiyorsun? Abi iki iş yapmanın mantığı yok satalım arabayı orda veririz üstüne. İyi, yarın gel galerilere gösterelim autopapanın olduğu yerde.

Yarın oldu, galeriye gittik. Hepsinin kendi arkadaşları olduğu belli. İlk galeriye gittik. Arabayı inceledi 1000 dolar veririm dedi. Ne diye çığlık attım. Kafayı yemiş bu başkasına gösterelim. Gittik gösterdik, 1300 den 1 dolar bile yukarı vermem. Ona git 1000 buna git 1300. Abi bu arabayı 12000 e sattınız nasıl 1000 dolara geri alırsınız. E burda böyle Şoföre veriyoruz seni buraya gönderen sayfanın sahibine veriyoruz. Biz alıyoruz. vs vs başladılar hikayeye. Anladım kurtlar sofrasından çıkış olmadığını. Aldım 1300 doları sinirden ağlaya ağlaya döndüm. Ağlıyorsunuz. Çünkü sağlam dolandırıldınız.

Evet şimdi gelelim çıkarılacak derslere :

1- Araba sizin değil. Ruhsatı size veriyorlar ilk. Sonra arabayı başkasına satınca ona yeni ruhsat veriyorlar. Yani sizin ruhsat eski ruhsat. (“ÇİFTE RUHSAT”) diye aratın nette. Türkiye’de polise gösterdiğinizde sizi doğrudan gümrük müdürlüğüne çekeceklerdir. Arabayı bağlayacaklar üstüne de arabanın Türkiye’deki değerine göre ceza kesecekler. Min 8 binden başlar sonsuza kadar gider.

2- 6 ay orda yaşamadığınız için bu arabayı sizin çıkarmanız imkansız. İm-kan-sız. Siz çıkaracaksınız diyenlere inanmayın. Şoför boşuna gelmiyor sizinle. Çevirme olduğunda da onun ruhsatı gösteriliyor ki başı derde girmesin dönene kadar.

3- Araba sizin olmadığı için Batum’da karşıya geçtiğinizde adam yandan basıp gitse gidebilir. Çünkü araba onun. Başına gelen arkadaş var. Porsche Cayennesini kaptırdı. Gerçi zaten onun değildi.

4- Şoförle iyi geçinmişim iyi ki en baştan. Yoksa bazı şoförler yok gelemem diyor veya 1000-3000-5000 dolar para istiyorlar.

5- Gürcistan’da arabalar çok ama çok ucuz. Sizin o sayfalarda gördüğünüz rakamların içindeki karı anlamışsınızdır. 2009 model bmw 530 u 4300 usd olarak gördüm. Ama sayfada yaklaşık 50-60 bin lira talep ediyorlar.

6- He bu arada 2 sene falan yok olm. Yemeyin. 3 aylık turistik geçiş oluyomuş sadece. O 3 ayın içinde götürdüğüm halde de bu olay başıma geldi ve gümrükte ceza yedik. 2 sene olayı emekli olan kişilere ve bazı özel durumda olan vatandaşlara veriliyor. Yasayı iyi okuyun.

7- 12000 doların yanı sıra ne kadar masraf ettiğinizi görün. Yakıt + uçak biletleri + geri dönüşte şoföre verilen para + gümrük cezası + trafik sigortası vs. vs. vs.

8- Herkes farkında olmadığı için kullanmaya devam ediyor. Çevrenizdekileri uyarın. Yazık günah. Ben yandım eller yanmasın. İlk çevirmede gideceksiniz bilginiz olsun.

9- Arabayı sakın parçalatmayın. Aksi takdirde araç şoförün üstüne olduğu için problem yaşarsınız. Gürcü gümrüğü şoföre ulaşıp nerde araba dediğinde Türkiye’de derse bu kez Türk polisi devreye giriyor. Başlıyorlar arabayı aramaya. O şoförün de geri götürmediği için başı yanacağından Türkiye’ye geliyor ve diyor ki benim arabamı çaldılar şu kişiden şüpheleniyorum. Polis geliyor size arabanın son parçalarını buldurtturuyor. Parça kaçakçılığından içeri giriyorsunuz. Üstüne para cezası ve uluslararası işlemler.

10- Bu kardeşinizi dinleyin. Teşekkür istemiyorum, sizi çok feci bir dolandırıcılıktan kurtarıyorum. Olay 2 yıl sonra insanlar geri dönmeye başladığında patlayacak asıl, artık kan gövdeyi götürür mü bilmiyorum oralarda.

11- Tavsiyem, seve seve ötv li kdv li Türk plaka aracınıza binip yolunuza devam etmeniz. 3-5 kuruş fazla verin böyle dolandırıcıların oyununa gelmeyin.

Bu öğeyi yazdır

Tongue Loyun.net Oyun Merkezi
Gönderen: Sakalli - 12-27-2017, 09:49 PM - Forum: Yeni Web Siteleri - Cevaplar (1)

MErhaba Arkdaslar yeni acilmis olan bir oyun sitesini sizlere tanitmak isterim,biliyoruzki saglam güzel bir oyun sitesi suan piyasada pek yok diyecek kadar az, bu durumda sizlere loyun.net sitesini tavsiye ederim,aslinda ben günümün cogunu oyun ve forumlarda arastirma yaparak geciriyorum tabi özel islerim olmadigi sürece.Vaktin nasil gectigini oyun oynayarak gecirdigimde inanin ben dahi anlamiyorum loyun.net flash oyun sitesidir kendi bünyesinde bütün oyunlar barindirmakta loyun.net hem oyunlari kendi bünyesinde barintirmakla birlikte oynadiginiz kadar topladiginiz puanlari belirli limite ulastiginda TL olarak E-pin veya diger ödeme secenekleri ile ödeme alabilirsiniz. ödemeler nakit veya para ile yapilmamaktadir mesela örnek verecek olursak 1000 Puaniniz var Bu 1000 puan 1 TL degeri ile aynidir bu 100 puan ile istedigiz Epin veya diger oyunlar icin ödeme yapiliyor...
Mesela benim 1 tlmi bankama gönder ben parami istiyorum gibi bir olasilik bulunmamakla hesabinizida duraklatiliyor dedigim gibi puanlar sadece sanal ortamda harcamaya yariyor...

Not bazi kisiler bu puanlama sistemini ticarete dökmüs puanlari kendiler satin almakta..
örne verecek olursak senin 2000 Puan yani 2 Tl var, adamlar geliyor 2000 puani benim hesaba transfer et ben senin bankaya 1,50 TL gönderim diyor bu sekilde sen nakit paraya sahip oluyorsun o adamda puana kendiside artik onu nakite ceviriyordur birtürlü
loyun.net sitesindeki oyunlari oynayarak inanin zevk alacaksiniz, loyun.net sanal alemin en janjanli oyun merkezi, güvenli cocuk oyunlari sitesidir. Tongue Smile

Site : Flash oyun Cocuk oyunlari Loyun.NeT

Bu öğeyi yazdır

  Wi-Fi parolasını komut satırından öğrenin!
Gönderen: Sakalli - 12-27-2017, 09:36 PM - Forum: Windows xp ,7,8,vista... - Cevap Yok

Wi-Fi sifrenızı unuttuysanız, onu PC'nizdeki kayıtlardan ortaya çıkarmanın bir yolu var!
[Resim: 1514427996.jpg]
Bilgisayarınızla Wi-Fi ağlarına bağlanıyorsanız, işletim sisteminiz genelde bağlandığınız ağların sifresını kaydeder. Böylece aynı sifreyı her defasında yeniden girmekten kurtulmuş olursunuz. Peki sifreyı unuttuysanız ve kayıtlı sifreyı öğrenmek istiyorsanız, bunun bir yolu var mı?Cevap evet. Daha önce oturum açtığınız bir Wi-Fi ağının sifresını Windows'ta öğrenmek için, önce yönetici haklarına sahip bir komut satırı çalıştırın. Ardından aşağıdaki komutu girin ("Tembeller" yazan yere ağın ismini yazın).netsh wlan show profile name=Tembeller key=clearEkrana bir dizi metin gelecek. Parolayı Security bölümü altında, "Key Content"in karşısında görebilirsiniz.Mac'te ise Terminal'i açmanız ve aşağıdaki komutu girmeniz gerekiyor ("Tembeller" yazan yere ağın ismini yazmayı unutmayın).security find-generic-passWord -ga Tembeller" grep passWord


Hepsi bu kadar, artık bağlı olduğunuz ağın sifresını biliyorsunuz.

Bu öğeyi yazdır

  Google Drive'dan 1TB ücretsiz alan kazanın!
Gönderen: Sakalli - 12-27-2017, 09:26 PM - Forum: Off Topic - Cevap Yok

Microsoft geçtiğimiz günlerde OneDrive hizmetinin depolama miktarlarını azaltarak Office 365 abonelerinin 1 TB, bedava kullanıcıların ise yalnızca 5 GB depolama alanına sahip olabileceğini açıklamıştı. Ücretli hizmet planını bile 50 GB ile sınırlandıran Microsoft, bu atılımsi ile kullanıcılardan büyük reaksiyon toplamıştı.

Ve şimdi Google kullanıcı memnuniyeti konusu ile ilgili kimin patron olduğunu göstermek adına bedava kullanıcılara depolama alanlarını 1 TB kapasiteye kadar yükseltme şansı sunuyor. Elbette bu belirli şartlara bağlı yalnız bunlar da olabildiğince uygun görünüyor.

Bu temel olarak, Google Haritalar (Google Maps) hizmetinin iyileştirilmesi adına yürütülen teşvik programı dahilinde mümkün olabiliyor. Google Haritalar'da fotoğraf paylaşan, mahalli soruları cevaplayan, yer ekleyen/düzelten ve yorumlar yazan kullanıcılar, ile ilgili ek bilgi sağladıkları her mekan için puan kazanarak hediyelerin kilitlerini açabiliyor.

Seviyeler, kazandığınız puana göre belirleniyor ve her katkı için 1 puan alıyorsunuz. Ayrıca yer başına en çok 5 puan kazanabiliyorsunuz. Google Drive üzerindeki 1 TB bedava depolama kilidini açmak için ise 200 puan biriktirmeniz gerkiyor.

İlgileniyorsanız faydalanmak için tek yapmanız gereken Yerel Rehberler programına kayıt olmak ve Google Haritalar'ın Android veya iOS versiyonunun yan menüsündeki "Katkılarınız" sekmesiyle ilerlemenizi takip edebilmek.

Bu öğeyi yazdır

  Android Cihazınızla Telefon Dinleme
Gönderen: Sakalli - 12-27-2017, 09:15 PM - Forum: Google Player Android - Cevap Yok

[Resim: 1514413155.jpg]
Merhabalar.
İşsizlik ile dolu vaktinizin kısa bir parçasını doldurabileceğiniz, kimine faydalı kimine işte şimdi s*ctınız veya ‘bak bende telefon dinleme şeyisi var lan’ tarzında bi uygulama.


Aslında Uygula yalnızca telefon dinlemiyor. Sms’leri de görmeyi sağlıyor…

 

Program Çalışması için en başında Android Cihazınıza ‘jar’ dosyası açmaya yarayan bir uygulama gerekmektedir.
Tıkla indir (Jar Dosyası açma)

ve Programın kendisine gelelim
TIKLA GELSİN

Programı telefona attınız ve ve açtınız sayıyorum.
Menü’den Bluetooth’u seçiyoruz ve Taratıyoruz.
Çıkan olursa Tıklayın ve…
Okus Pokus işte Sms’leri okuyun ya da telefonu dinleyin.

Not 1: Denenmiştir. Çalışıyor.
Not 2:Bluetooth açık olmasına dikkat edin.
Not 3:Umarım hiç kullanmazsınız

Eyvallah. Saygılarımla…

Bu öğeyi yazdır

  Sygic Premium Full Gps Navigasyon 16.1.10 Full Türkçe Android Apk indir
Gönderen: Sakalli - 12-27-2017, 06:55 PM - Forum: Google Player Android - Cevap Yok

[Resim: 1514431699.png]
Sygic Premium Gps Navigasyon v16.1.10 Full Türkçe 2016 Full Apk indir

Sygic Gps Navigasyon v16.1.10, en iyi android yol bulma uygulamasıdır yeni çıkan son versiyon
test edilmiş bütün haritaları icindedir sizlere tavsiyemdir kendim test ettim üstelik sesli yönlendirme paketide eklidir ayrıntılı kurulumda rarda ekli.
[Resim: 1514489277.jpg]
[Resim: 1514452109.jpg][Resim: 1514416715.png]
Not: denenmiştir sorunsuz son sürümdür dileyene alta bulunan haritalardan
isterse yorum altından bildirsin rarda sadece türkçe ekledim


Platform: Android v2.2 ve üzeri
Dosyayi indir : Tıkla İndir / Download
Sifre :tembeller.net

Bu içeriği görmek için Kayıt Ol veya Giriş Yap

Bu öğeyi yazdır

  TURAN Ordusu Dünyaya Korku Verdi..!
Gönderen: Sakalli - 12-27-2017, 06:46 PM - Forum: Off Topic - Cevap Yok

[Resim: 1514480507.jpg]
Uzun zamandir tüm Türk devletlerinin ordularının birleştirilmesi Türk devletlerinin gündemindeydi. Azerbaycan’da ilk etapta 4 Türk devletinin katılımı ile birleşmiş Türk orduları (TURAN ORDUSU) kuruldu. Kurulan Turan Ordusu, NATO gibi görev alacak.

TURAN Ordusu Dünyaya Korku Saldı..! | Uluslararası Sivil İnisiyatif Gazetesi
İşte Yeni TURAN Ordusu Merkezi Ankara’da olan teşkilat; kısa adıyla TAKM, yalnızca Jandarmayı içerecek. TAKM TÜRK coğrafyasında ‘ilk askeri ortak yapı’ olma özelliğini taşıyor. Türk devletlerini tehdit eden dış güçlere karşı orduların tüm imkânlarıyla birlik olup gerek görülürse silah gücüyle karşılık verilecek diğer görevi ise Müslüman ülkelerin can güvenilirği ve dünyada barışı güvenliğini sağlamak olacak.

Türkiye, bir yandan Suriye’deki krizi, bir yandan Patriotlar’ı tartışırken, Türk Dünyası için önemli bir askeri adım atıldı. Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Moğolistan ‘AvrAsya Askeri Statülü Kolluk Kuvvetleri Teşkilatları birleşti. Azerbaycan’ın başşehri Bakü’de Jandarma Genel Komutanı Org. Bekir Kalyonu’nun da katılımı ile kurulan teşkilatın ilk dönem başkanlığını Türkiye üslendi.

Ordunun genel karargâhı Ankara’da bulunacak. Yeni teşkilatın sembolü ‘at’. Dönem başkanlığının simgesi olan at heykeli 2014’ün mayısına kadar Jandarma Genel Komutanlığı’nda bulunacak. Jandarma Genel Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada teşkilatın ‘khamlecı ülkelerin askeri statülü kolluk kuvvetleri arasında işbirliğini geliştirmeyi öngördüğü’ ve ‘yalnızca barışa hizmet etmeyi ve yurttaşlarına insan odaklı çağdaş kolluk hizmeti vermeyi hedeflediği’ vurgulandı. Açıklamada, ‘TAKM’nin hiçbir ülke ve kuruluşa karşı oluşturulmadığı’ vurgusu yapıldı. Diplomatik kaynaklar, kuruluşun, dört ülkenin jandarmaları arasında bilgi ve tecrübe değişimi öngördüğünü, herhangi bir askeri müdahale mangasının bulunmayacağını ifade etti. Kaynaklar, kurulan örgütün NATO veya Europol aynısı bir yapı olmadığına dikkat çekti. Aynı kaynaklar, örgütün Avrupa ve Akdeniz Jandarmaları ile Asker’ Statülü Kolluk Kuvvetleri Birliği’ne alternatif nitelik taşıdığını vurguladı.

Avrupa panik yaptı Yapılan açıklamalar bununla sınırlı kalırken, Avrupa’da bazı televizyon kanalları haberi son dakika ve flaş olarak duyurdu. Avrupa medyasına göre bu ordu TURAN Ordusu. Bazı gazetelerin attığı panik manşetlerinde ise daha degisik ayrıntılara yer veriliyor. Gazetelerin haberlerine göre bu ordu, Türk devletlerini tehdit eden dış güçlere karşı orduların tüm imkânlarıyla birlik olup gerek görülürse silah gücüyle karşılık verecek. Diğer görevi ise Müslüman ülkelerin can güvenliğini güvenliğini sağlamak olacak. Yine aynı haberlerde Turan ordusunun çoğu alanda; gelişmiş silah üretimi, füze kalkanı, uzun mesafeli füze, savaş uçakları, savaş gemileri, helikopter ve insansız savaş uçakları üretimi içinde ekonomilerini ve tüm güçlerini birleştireceği yazılıyor.. Sadece 4 devletin içeriğinde bulunan 2 milyon 800 binlik asker gücü sayısı başta İsrail olmak suretiyle çoğu ülkeyi korkutmaya yetti.

Dünya gündemine haber bomba gibi düştü çoğu ülkede bu olay haber bültenlerinde son dakika olarak geçti ve Türkler dünyaya karşı birleşti tehlike kapıda manşetleri atıldı. Dünya üzerinde 7 Türk Cumhuriyeti ve 50 nin üzerinde küçük Türk devleti ve eyaleti var. Sadece 7 Türk Cumhuriyetinin bile birleşmesi Dünyanın en güçlü ordusunu oluşturmaya fazlasıyla yetiyor TAKM ise henüz kuruluş aşamasında… Kazakistan, Özbekistan ve Türkmenistan’ın askeri birliğin içerisinde olmadığı görülüyor.

Kazakistan dışındaki diğer iki ülkenin bu birliğe katılımı kısa vadede olası değil. Türkmenistan’ın BM nezdinde imzaladığı “tarafsızlık statüsü”, Özbekistan’ın da Türkiye ile olan olumsuz ilişkileri nedeniyle Türk dünyasının iki önemli ülkesi bu kuruluşta yer almayacaklar. Kazakistan’da ise durum henüz belirsizliğini koruyor. TAKM’nin kuruluşu Kazakistan’ın birçok gazetesinde memnuniyetle belirtildi. Birçok uzman ve köşe yazarı Kazakistan’ın TAKM içeriğinde yer alması gerektiğini savunurken, bazıları bu durumun Kazakistan’ın çıkarlarına ve denge politikasına aykırı olacağını ortaya koydular. Kazakistan üst yönetiminden bu hususta herhangi bir açıklama gelmedi. Bununla beraber kısa zaman önce Azerbaycan Haber Ajansı tarafından Türkiye, Azerbaycan ve Kazakistan arasında ortak askeri tatbikat düzenleneceği duyurulmuştu. Dolayısıyla Kazakistan’ın askeri anlamda bilhassa Türkiye ve Azerbaycan’la işbirliğini güçlü bir biçimde sürdürmek isteyeceğini ifade etmek mümkün olabilir.

Her şeyden önemlisi TAKM üzerinde iyi çalışılması ve korunması gereken bir organizasyondur. Yeterli bir bütçeye sahip olmalı ve gerçekçi hedeflerle ilerlemelidir. Ancak o zaman Türk dünyası adına etkili bir kazanım olarak kabul edilebilir. Türkiye’nin da aralarında bulunduğu 4 ülkenin katılımı ile merkezi Ankara olan AvrAsya Askeri Statülü Kolluk Kuvvetleri Teşkilatı kuruldu. Merkezi Ankara’da olan teşkilat; kısa adıyla TAKM, yalnızca Jandarmayı içerecek. TAKM TÜRK coğrafyasında ‘ilk askeri ortak yapı’ olma özelliğini taşıyor. Türk devletlerini tehdit eden dış güçlere karşı orduların tüm imkânlarıyla birlik olup gerek görülürse silah gücüyle karşılık verilecek diğer görevi ise Müslüman ülkelerin can güvenilirği ve dünyada barışı güvenliğini sağlamak olacak. Türkiye, bir yandan Suriye’deki krizi, bir yandan Patriotlar’ı tartışırken, Türk Dünyası için önemli bir askeri adım atıldı. Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Moğolistan ‘AvrAsya Askeri Statülü Kolluk Kuvvetleri Teşkilatları birleşti. Azerbaycan’ın başşehri Bakü’de Jandarma Genel Komutanı Org. Bekir Kalyonu’nun da katılımı ile kurulan teşkilatın ilk dönem başkanlığını Türkiye üslendi. Ordunun genel karargâhı Ankara’da bulunacak. Yeni teşkilatın sembolü ‘at’. Dönem başkanlığının simgesi olan at heykeli 2014’ün mayısına kadar Jandarma Genel Komutanlığı’nda bulunacak.

Jandarma Genel Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada teşkilatın ‘khamlecı ülkelerin askeri statülü kolluk kuvvetleri arasında işbirliğini geliştirmeyi öngördüğü’ ve ‘yalnızca barışa hizmet etmeyi ve yurttaşlarına insan odaklı çağdaş kolluk hizmeti vermeyi hedeflediği’ vurgulandı. Açıklamada, ‘TAKM’nin hiçbir ülke ve kuruluşa karşı oluşturulmadığı’ vurgusu yapıldı. Diplomatik kaynaklar, kuruluşun, dört ülkenin jandarmaları arasında bilgi ve tecrübe değişimi öngördüğünü, herhangi bir askeri müdahale mangasının bulunmayacağını ifade etti. Kaynaklar, kurulan örgütün NATO veya Europol aynısı bir yapı olmadığına dikkat çekti. Aynı kaynaklar, örgütün Avrupa ve Akdeniz Jandarmaları ile Asker’ Statülü Kolluk Kuvvetleri Birliği’ne alternatif nitelik taşıdığını vurguladı. Avrupa panik yaptı Yapılan açıklamalar bununla sınırlı kalırken, Avrupa’da bazı televizyon kanalları haberi son dakika ve flaş olarak duyurdu.

Avrupa medyasına göre bu ordu TURAN Ordusu. Bazı gazetelerin attığı panik manşetlerinde ise daha degisik ayrıntılara yer veriliyor. Gazetelerin haberlerine göre bu ordu, Türk devletlerini tehdit eden dış güçlere karşı orduların tüm imkânlarıyla birlik olup gerek görülürse silah gücüyle karşılık verecek. Diğer görevi ise Müslüman ülkelerin can güvenliğini güvenliğini sağlamak olacak. Yine aynı haberlerde Turan ordusunun çoğu alanda; gelişmiş silah üretimi, füze kalkanı, uzun mesafeli füze, savaş uçakları, savaş gemileri, helikopter ve insansız savaş uçakları üretimi içinde ekonomilerini ve tüm güçlerini birleştireceği yazılıyor.. Sadece 4 devletin içeriğinde bulunan 2 milyon 800 binlik asker gücü sayısı başta İsrail olmak suretiyle çoğu ülkeyi korkutmaya yetti.

Alinti : gazetesivilinisiyatif.com

Bu öğeyi yazdır