Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muhabbet kuşu Yumurtladıktan Sonra Neler Yapılmalı ?
0
[ATTACH=CONFIG]25[/ATTACH]

Muhabbet kuşu Yumurtladıktan Sonra Neler Yapılmalı ?

Muhabbet Kuşumuz yumurtladıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı konular kendi bilgimce anlatmaya
çalışacağım.Bildiğiniz üzere muhabbet kuşu yumurtladıktan sonra besin değerleri yüksek yiyecekler
verilmesi kuşumuzun daha sağlıklı ve daha güçlü olmasını sağlamış oluruz. Ben Kendi bilgilerimi sizlere anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle Şunu belirtmek isterimki bu bilgiler kesinlikle %100 etkili veya yararlı olmaya bilir sadece bunlar benim tavsiyemdir
bu anlatacaklarımdan dolayı herhangibir sorundan dolyı kesinlikle ben ve sitem sorumlu değildir.Bende herhagibir sorun olmadı..
Kısaçası hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmiyorum...

1- Yavrulara verilen besinler anne muhabbet kuşlarına da verilmesi gerekir. bu besinler başlıca yurmurta,bebe bisküvisi irmik
yumurta kabuğu gibi doğal karışımlardan elde edilen gıdalardır. Bu gıdalar vücut dirençlerini ve bağışıklık sistemlerini
en üst düzeye ulaştırmaktadırlar. Bunlardan tüketen dişi muhabbet kuşları daha güçlü bir bünyeye sahip olurlar.
Bu sayede yumurladıktan sonra kuluçkadaki muhabbet kuşunda çok fazla kilo kaybı olmaz.

2- Dişi kuş yumurtladıktan sonra yanı en kısa zamanda mutlaka kalsiyum içeren besinler verilmeli. Bu besinler ile beraber kum, gaga taşı verilmesi gerekir.
Bunlarla birlikte bazı vitaminler verilmek zorundadır bu vitaminlerde başta olan D vitamini ihtiyacının kesinlikle karşılanması gerekli ki yavruların ayaklarında
herhangi bir raşitizm veya buna benzer başka hastalığın olmaması için. Aynı zamanda yumurta kabuklarının dış katmanındaki gerekli olan sertliğin olabilmesi için D vitaminine
kesin ihtiyaç vardır. Mesela D vitamini içeren likitler verilebilir.
Ballı Krekerler muhabbet kuslarının hatta bir çok kuşların vazgeçilmezidir...

Çok Sessiz Bir Ortam

Muhabbet kuşlarını yumurtladıktan sonra onlara çok sessiz bir ortamın olması tavsiye edilir. Bunun nedeni ise muhabbet kuşlarının stresli hayvanlar
olmasından dolayı. Mesela yumurtladıktan sonra çok fazla bakılmasından rahatsız olurlar.
Yumurtalar ne alemde çıktımı çıkmadımı diye bakmanızı tavsiye etmiyorum. Bazı muhabbet kuşlarının bu neden dolayı yumurtlarını kırdıklarını hatta kuluçkaya bile yatmadıklarını duydum.
onun için bu konulara çok dikkat ve özen gösterilmesi gerek. Kısaça özetlemek gerekirse muhabbet kuşuları yumurtladıktan sonra iki şeye dikkat etmemiz gerek.
Bunlardan birncisi kuşlarınızın beslenmesi diğeri ise sessiz ortam.
Bide unutmadan sabır çok önemli tabiki. Eeee 2 ay sonra eviniz cıvıl cıvıl kus sesleri ile donatılacak. Smile

Not: Unutmayın ki bütün yumurtalar aynı anda çatlamayabilir. Aralarında bir kaç gün aralıklarla çatlayıp kırılır ve yavrular cıkabilir.
Muhabbet kuşlarınız yumurtladıktan sonra aklınıza takılan bir soru olursa bu konu altında sorabilirsiniz.

Ek Dosyalar
.jpg   muhabbet_kusu_yumurta_gurbetseli.net_tembeller.net_.jpg (Dosya Boyutu: 41.23 KB / İndirme Sayısı: 4)
Aklından Bir Sayı Tut,Tuttunmu ? Sonra Aklında tuttuğun sayıyı geri bırak!  Tongue 
Sanal Alemin En Janjanlı Oyun Merkezi Loyun.NeT